Lato to najbardziej niebezpieczna pora roku dla naszej skóry. Z jednej strony wysoka temperatura, przewiewne topy i sukienki z dekoltem zachęcają do jej eksponowania i chcemy, żeby była gładka i pełna blasku. A z drugiej strony słońce odpowiedzialne jest za jej przesuszenie i foto-uszkodzenie. Trzeba pamiętać, że aż 80% zmarszczek powstaje w wyniku promieniowania słonecznego! Jak odpowiednio zadbać o naszą skórę po lecie – czasie urlopów i długich letnich wieczorów? Tak, aby była promienna, piękna i sprężysta.

W mezoterapii wykorzystuje się różnego rodzaju substancje w niewielkich dawkach, które podaje się w postaci roztworów lub zawiesin jako gotowe mieszanki lub substancje własne np. osocze. Celem zabiegu jest rewitalizacja oraz regeneracja poprzez nawilżenie i stymulacja procesów naprawczych.

Najnowszym trendem w mezoterapii jest aplikowanie do głębszych warstw naturalnych czynników stymulujących – połączenia kwasu hialuronowego usieciowanego wraz z licznymi produktami odżywczymi. Seria zabiegów ma na celu dogłębne nawilżenie. Po serii zabiegów przez cały rok wygląd i napięcie skóry jest doskonałe podobnie jak skórka świeżego owocu, co często wizualizowane jest na przykładzie świeżo zerwanego jabłka. Takiego efektu nie da żaden, nawet najlepszy krem pielęgnacyjny. Seria takich zabiegów umożliwia też uniknięcie lub zmniejszenie ilości zabiegów wypełniających czy unieruchamiających mięśnie mimiczne a także bolesnych laseroterapii.

Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego natomiast ma na celu zarówno nawilżenie i regenerację skóry, ale także coraz częściej właściwości osocza wykorzystuje się do regeneracji po laserze frakcyjnym – zabiegi wykonane w tym samym dniu skutkują szybszym gojeniem oraz lepszym napięciem – dotyczy to zarówno blizn jak i objawów starzenia skóry.

Jak przywrócić skórze odpowiednie nawilżenie skóry?

Substancją odpowiedzialną za młody wygląd skóry jest kolagen, którego ilość wraz z wiekiem maleje, czego rezultatem są powstające zmarszczki i osłabiona elastyczność skóry. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest aplikacja preparatu, którego formuła oparta na stabilizowanym kwasie hialuronowym kompleksowo rozwiązuje problem wiotkości skóry.  Umożliwia  efektywną odbudowę  włókien kolagenowych oraz długotrwałe nawilżenie skóry, poprawiając jej gładkość i elastyczność. W przeciwieństwie do niezmodyfikowanego kwasu hialuronowego, będącego składnikiem preparatów do mezoterapii, zapewni skórze właściwe nawodnienie w najgłębszych warstwach, czyli tam gdzie rozpoczyna się proces starzenia.

Kto może poddać się zabiegowi?

Mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego to zabieg uniwersalny o bardzo szerokim spektrum wskazań. Dedykowany jest wszystkim, którzy chcą zapewnić dogłębne, długotrwałe nawilżenie skóry. Stosować go mogą kobiety i mężczyźni z każdym typem skóry  w różnym wieku. Osobom młodym polecany jest profilaktycznie celem utrzymania świetnej kondycji skóry. Pozostałym w zależności od potrzeb – przy wiotkości i utracie sprężystości skóry, uszkodzeniu jej promieniami UV czy widocznych bliznach po trądziku. Jedyne przeciwwskazania do zabiegu to aktywne zmiany skórne w obszarze zabiegowym oraz ciąża i okres karmienia.

 Na jakich obszarach ciała można zastosować Mezoterapię?

Wszędzie tam, gdzie pojawia się problem odwodnionej, wiotkiej i mało elastycznej skóry. Najczęściej zabiegi wykonywane są w obrębie twarzy oraz szczególnie wrażliwych i podatnych na powstawanie zmarszczek obszarach. Należą do nich skóra wokół oczu i na powiekach, która jest najcieńsza na całej twarzy i tam najszybciej są oznaki starzenia. Na szczególne traktowanie zasługuje też skóra szyi, dekoltu i dłoni z uwagi na mniejszą ilość gruczołów łojowych, przez co szybciej dochodzi do przesuszenia tych obszarów.

Jak często należy wykonywać zabieg i kiedy można spodziewać się efektów?

Dokładna liczba zabiegów zależy od wyjściowego stanu skóry, wieku pacjenta i problemu. Zazwyczaj jeśli zabieg ma na celu profilaktykę przeciwstarzeniową wystarczy raz do roku wykonać cykl 3 zabiegów, w odstępach około 4 tygodni. W przypadku skóry dojrzałej lub głęboko uszkodzonej sesje trzech zabiegów należy powtarzać średnio co 4- 6miesięcy. Lekarz też może zaproponować indywidualny protokół zabiegów, w odniesieniu do konkretnego problemu. Pierwsze efekty w postaci nawilżonej i wygładzonej skóry mogą być już widoczne po pierwszym zabiegu, ale celem uzyskania optymalnych rezultatów należy wykonać całą serię.