Wskazaniami do peelingów lekarskich są przed wszystkim zmiany pigmentacyjne (przebarwienia, nierówny koloryt skóry), drobne blizny zanikowe, łojotok oraz poprawa jakości skóry – działanie antyaging na drobne zmarszczki. Rodzaj zabiegu oraz schemat (ilość i częstotliwość zabiegów) dobierany jest indywidualnie, po wizycie konsultacyjnej.

PEELING NA PRZEBARWIENIA
To trzy sprawdzone i skuteczne substancje rozjaśniające przebarwienia różnego pochodzenia.
Peeling to formuła substancji aktywnych o intensywnym działaniu rozjaśniającym i depigmentacyjnym. Rozjaśnia melaninowe przebarwienia skóry różnego pochodzenia. Kwas kojowy i fitowy działają na inhibitory enzymów odpowiedzialnych za wewnętrzną biosyntezę melaniny. Regulują stężenie związków żelaza, których udział w powstawaniu przebarwień w wyniku osadzania się hemosyderyny został wielokrotnie udowodniony. Połączenie substancji depigmentujących z kwasem glikolowym pozwala na jednoczesne stymulowanie odbudowy tkanki skórnej i ułatwia penetrację czynnikom rozjaśniającym.

Wskazania:
– melasma powierzchniowa i średnia
– przebarwienia po zapalne
– przebarwienia słoneczne (lentigosolari)
– ujednolicenie koloru skóry

Przebieg zabiegu:
Peeling jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza. Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser, który jest nakładany na 20-30 minut, a następnie zmywany wodą. Następnie na skórze rozprowadza się preparat. Zmywa się go w momencie, kiedy zaczyna pojawiać się rumień. Peeling jest dezaktywowany specjalnym preparatem neutralizującym, a następnie zmywany wodą . Około 3 dnia po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać i musi być intensywnie nawilżana. Pacjenci wykonujący ten peeling powinni stale stosować ochronę przeciwsłoneczną. Ten zabieg może być wykonywany co 15-20 dni, aż do osiągnięcia pożądanych efektów, lub według indywidualnego cyklu ustalonego przez lekarza.

MASKA GLIKOLOWA
Maska o 25% stężeniu kwasu glikolowego może być stosowana jako wstępny peeling powierzchniowy przy programie odmładzania skóry. Poprzez działanie ściągające powoduje redukcję zrogowaciałej warstwy naskórka. Zmniejsza nadmiar łoju skórnego. Usuwa pozostałości keratyny i tłustość skóry. Stymuluje i oczyszcza pory oraz napina i odżywia skórę. Nadaje się dla każdego typu skóry.

Wskazania:
– skóra wrażliwa, mieszana
– skóra tłusta z trądzikiem, nadmiar łoju skórnego
– trądzik młodzieńczy
– nieregularne przebarwienia
– rozszerzone pory

Przebieg zabiegu:
Zabieg powinien może być wykonywany przez lekarza lub kosmetologa. Na skórę oczyszczoną preparatem Pre Peel Cleanser nakłada się cienką warstwę maseczki (rozpoczynając od miejsc twarzy najbardziej odpornych – tu można nałożyć nieco grubszą warstwę). Pozostawić na 4-7 minut do całkowitego wyschnięcia, a następnie usunąć dużą ilością wody i osuszyć skórę nie wycierając twarzy. Zaraz po zakończeniu pierwszej fazy, możliwe jest zwiększenie efektywności maski przy pomocy preparatów liposomowych zawierających 30% kwas glikolowy – Advanced Cream. Można nakładać niewielkie ilości Advanced Cream na miejsca
Na początku zalecana jest sekwencja od 6 do 8 zabiegów w odstępach 12 do 15 dni powinna przynieść rezultaty. Wyłącznie z zalecenia lekarza specjalisty, Maska Glikolowa może być stosowana częściej w celu kontrolowania tłustości skóry.

PEELING MIGDAŁOWY
Wszystkie peelingi z kwasem migdałowym charakteryzują się mniejszą agresywnością w porównaniu z innymi peelingami chemicznymi.  Kwas migdałowy to alfa-hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także bakteriobójcze i odbarwiające. Jest substancją nietoksyczną i nie jest fotouczulający – może być stosowany o każdej porze roku.

Dlaczego Peeling Migdałowy?
Zabieg jest bezbolesny, trwa ok. 20-tu minut, wywołuje lekkie swędzenie, czasem zaróżowienie skóry. Złuszczanie skóry jest stopniowe, łuskowate, łatwe do ukrycia poprzez nawilżenie kremami. Utrzymuje się przez parę dni, ale nie jest widoczne. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, po zabiegu można śmiało iść do pracy.

PEELING PODAWANE SZCZOTECZKĄ (ZAMIAST PĘDZLA)
W pilingu wykorzystuje się 50% roztwór kwasu pirogronowego. Kwas pirogronowy to alfa – ketonokwas zbliżony budową do kwasu mlekowego. W naturze występuje w jabłkach, sfermentowanych owocach, occie. W dermatologii estetycznej znalazł zastosowanie w leczeniu trądziku, cery łojotokowej i fotostarzenia dzięki działaniu sebostatycznemu (przeciwłojotokowemu), keratoplastycznemu i przeciwbakteryjnemu.

Właściwości i działanie:
– zmniejsza przyleganie pomiędzy komórkami warstwy rogowej naskórka
– bardzo dobra penetracja do mieszka włosowego i gruczołów łojowych
– działanie przeciwzaskórnikowe
– działanie sebostatyczne – hamuje ilość wydzielanego łoju (redukcja nawet do 75%)
– działanie przeciwbakteryjne
– na poziomie skóry właściwej następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny oraz glikoprotein
– wypłycenie powierzchownych zmarszczek, poprawa elastyczności, wyrównanie kolorytu skóry
– w zależności od czasu pozostawienia kwasu pirogronowego na skórze i ilości warstw, można uzyskać głębszą penetrację

Wskazania:
– Trądzik zapalny i zaskórnikowy
– Cera łojotokowa
– Przebarwienia posłoneczne, pozapalne, melasma
– Fotostarzenie

Przebieg zabiegu:
Piling wykonywany jest pod kontrolą lekarza.
Czas wykonania zabiegu – ok. 20 min.
Po odtłuszczeniu skóry nakłada się 1-2 warstwy preparatu na kilka minut.
Liczba warstw i czas aplikacji zależą od typu skóry i zamierzonej głębokości działania.
W trakcie zabiegu na skórze pojawia się rumień i niewielkie pieczenie. Objawy te ustępują w ciągu kilku minut.
Po zabiegu może wystąpić delikatne drobnopłatkowe złuszczanie.
Aby uzyskać optymalny efekt zaleca się wykonanie 4 zabiegów w odstępie 2 tyg.
W późniejszym czasie można wykonywać zabiegi podtrzymujące co 4-6 tyg.


W pilingu wykorzystuje się 40% kwas migdałowy wzbogacony o 20% kwas mlekowy, który ma właściwości nawilżające, antybakteryjne i wybielające. Peeling migdałowy jest zabiegiem odmładzająco – regenerującym na twarz, szyję i dekolt do każdego rodzaju cery, również najbardziej delikatnej.

Właściwości i działanie:
– synergicznie – regenerująco na odmładzanie komórki,
– zwiększa nawilżenie,
– stymuluje i przywraca aktywność skóry.
– wykorzystywany w zabiegu żel sprzyja procesom metabolicznym i produkcji melaniny w komórkach oraz działa jako silny antyutleniacz zapobiegający degradacji kolagenu, redukujący powstawanie zmarszczek.

Wskazania:
– przebarwienia, zaburzenia barwnikowe,
– starzenie i fotostarzenie skóry,
– rewitalizacja skóry.


Piling medyczny zawierający mieszaninę kwasu mlekowego – 15% i kwasu trójchlorooctowego (TCA) – 3,75%. Kombinacja wyżej wymienionych kwasów pozwala na uzyskanie zamierzonych rezultatów przy użyciu mniejszych stężeń, dzięki czemu po zabiegu nie występuje podrażnienie skóry. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w okolicy powiek. Ponadto kwas mlekowy redukuje biosyntezę melaniny (barwnika skóry), co powoduje jej rozjaśnienie oraz eliminuje ryzyko pozapalnych przebarwień, które mogą się pojawić po peelingu chemicznym

Wskazania:
Okolica wokół oczu (w tym powieki) i ust z objawami fotostarzenia
– utrata elastyczności,
– ścieńczenie i odwodnienie skóry,
– zmarszczki,
– przebarwienia zacienienie pod powiekami.