Wskazaniami do peelingów lekarskich są przed wszystkim zmiany pigmentacyjne (przebarwienia, nierówny koloryt skóry), drobne blizny zanikowe, łojotok oraz poprawa jakości skóry – działanie antyaging na drobne zmarszczki. Rodzaj zabiegu oraz schemat (ilość i częstotliwość zabiegów) dobierany jest indywidualnie, po wizycie konsultacyjnej.

Wykonujemy następujące peelingi lekarskie:
1. Fenice: Yellow peel, Mandel Peel, Maska glikolowa.
2. Enerpeel General Topics: Enerpeel EL, Enerpeel MA (migdałowy), Enerpeel PA (pirogronowy)
3. Mesoestetic: Cosmelan, wskazania- plamy o podłożu hormonalnym (melasma). Może być wykonywany o każdej porze roku. Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

LIGHTENING PEEL
To trzy sprawdzone i skuteczne substancje rozjaśniające przebarwienia różnego pochodzenia.
Lightening Peel to formuła substancji aktywnych o intensywnym działaniu rozjaśniającym i depigmentacyjnym. Rozjaśnia melaninowe przebarwienia skóry różnego pochodzenia. Kwas kojowy i fitowy działają na inhibitory enzymów odpowiedzialnych za wewnętrzną biosyntezę melaniny. Regulują stężenie związków żelaza, których udział w powstawaniu przebarwień w wyniku osadzania się hemosyderyny został wielokrotnie udowodniony. Połączenie substancji depigmentujących z kwasem glikolowym pozwala na jednoczesne stymulowanie odbudowy tkanki skórnej i ułatwia penetrację czynnikom rozjaśniającym.

Wskazania:
– melasma powierzchniowa i średnia
– przebarwienia po zapalne
– przebarwienia słoneczne (lentigosolari)
– ujednolicenie koloru skóry

Przebieg zabiegu:
Lightening Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza. Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser, który jest nakładany na 20-30 minut, a następnie zmywany wodą. Następnie na skórze rozprowadza się preparat Lightening Peel. Zmywa się go w momencie, kiedy zaczyna pojawiać się rumień. Peeling jest dezaktywowany specjalnym preparatem neutralizującym, a następnie zmywany wodą . Około 3 dnia po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać i musi być intensywnie nawilżana. Pacjenci wykonujący ten peeling powinni stale stosować ochronę przeciwsłoneczną. Ten zabieg może być wykonywany co 15-20 dni, aż do osiągnięcia pożądanych efektów, lub według indywidualnego cyklu ustalonego przez lekarza.

ALPHA & BETA COMPLEX
Prosty powierzchniowy peeling, który systematycznie powtarzany utrzymuje nieprzerwanie czystość i świeżość skóry. Alpha & Beta Complex Gel to związek kwasu glikolowego i kwasu salicylowego. Jest to powierzchowny i średni peeling powodujący złuszczanie pomiędzy kwasem glikolowym a kwasem trójchlorooctowym. Działanie peelingu zależne jest od czasu pozostawienia na skórze.

Wskazania:
– cera trądzikowa
– hiperkeratoza
– fotostarzenie
– melazma twarzy, dekoltu i ramion
– trądzikowe zapalenie mieszków włosowych
– odświeżenie skóry

Przeciwwskazania:
– blizny
– uczulenie na kwas acetylosalicylowy
– fotodermatoza
– ciąża
– skóra niedawno poddawana depilacji, chemicznym peelingom lub zabiegom resurfacing’u wykonanych laserem.

Przebieg zabiegu:
Alpha & Beta Complex Gel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza.
Zabieg jest krótkotrwały i bezbolesny. Po peelingu zauważalny jest lekki obrzęk skóry.
Złuszczanie jest delikatne rozpoczyna się w 3-5 dniu po peelingu. Zabieg wykonuje się w trybie ustalonym przez lekarza w zależności od wskazań.

MASKA GLIKOLOWA
Maska o 25% stężeniu kwasu glikolowego może być stosowana jako wstępny peeling powierzchniowy przy programie odmładzania skóry. Poprzez działanie ściągające powoduje redukcję zrogowaciałej warstwy naskórka. Zmniejsza nadmiar łoju skórnego. Usuwa pozostałości keratyny i tłustość skóry. Stymuluje i oczyszcza pory oraz napina i odżywia skórę. Nadaje się dla każdego typu skóry.

Wskazania:
– skóra wrażliwa, mieszana
– skóra tłusta z trądzikiem, nadmiar łoju skórnego
– trądzik młodzieńczy
– nieregularne przebarwienia
– rozszerzone pory

Przebieg zabiegu:
Zabieg powinien może być wykonywany przez lekarza lub kosmetologa. Na skórę oczyszczoną preparatem Pre Peel Cleanser nakłada się cienką warstwę maseczki (rozpoczynając od miejsc twarzy najbardziej odpornych – tu można nałożyć nieco grubszą warstwę). Pozostawić na 4-7 minut do całkowitego wyschnięcia, a następnie usunąć dużą ilością wody i osuszyć skórę nie wycierając twarzy. Zaraz po zakończeniu pierwszej fazy, możliwe jest zwiększenie efektywności maski przy pomocy preparatów liposomowych zawierających 30% kwas glikolowy – Advanced Cream M&M System. Można nakładać niewielkie ilości Advanced Cream na miejsca
Na początku zalecana jest sekwencja od 6 do 8 zabiegów w odstępach 12 do 15 dni powinna przynieść rezultaty. Wyłącznie z zalecenia lekarza specjalisty, Maska Glikolowa może być stosowana częściej w celu kontrolowania tłustości skóry.

MANDEL PEEL
Wszystkie peelingi z kwasem migdałowym charakteryzują się mniejszą agresywnością w porównaniu z innymi peelingami chemicznymi.  Kwas migdałowy to alfa-hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także bakteriobójcze i odbarwiające. Jest substancją nietoksyczną i nie jest fotouczulający – może być stosowany o każdej porze roku.

Dlaczego Peeling Migdałowy?
Zabieg jest bezbolesny, trwa ok. 20-tu minut, wywołuje lekkie swędzenie, czasem zaróżowienie skóry. Złuszczanie skóry jest stopniowe, łuskowate, łatwe do ukrycia poprzez nawilżenie kremami. Utrzymuje się przez parę dni, ale nie jest widoczne. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, po zabiegu można śmiało iść do pracy.

Jakie peelingi z kwasem migdałowym są dostępne na rynku?

Może być stosowany sam lub w połączeniu z innymi substancjami aktywnymi. Obecnie dostępne są następujące formuły peelingów z kwasem migdałowym:

Mandel 50 –kw. migdałowy w stężeniu 50%
Mandel Plus – kw. migdałowy 50% w połączeniu z kw.tiomlekowym, antyutleniaczami i substancjami rozjaśniającymi
Mandel 60 – kw. migdałowy w stężeniu 60%
Mandel 60 Plus – kw. migdałowy w stężeniu 60% w połączeniu z kw.tiomlekowym , antyutleniaczami i substancjami rozjaśniającymi
Mandel Combi – kw.migdałowy w połączeniu z kw. pirogronowym
Mandel S – kw.migdałowy w połączeniu z kw. salicylowym
Mandel T – kw. migdałowy z kwasem TCA (trójchlorooctowy)
Mandel White – profesjonalny krem intensywnie rozjasniający, po każdym z peelingów z linii Mandel

Wskazania:
MANDEL 50: fotoaging, skóra łojotokowa oraz trądzik przy bardzo wrażliwych skórach.
MANDEL T: Starzenie, fotostarzenie, przebarwienia, blizny, keratoza łojotokowa,wspomaganie zabiegów na dyschromie i rozstępy.
MANDEL WHITE: Przebarwienia pozapalne, po peelingach i zabiegach laserowych,melazma, fotostarzenie, przebarwienia po trądziku, skóra łojotokowa z tendencją do trądziku.

YELLOW PEEL
To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów medycznych. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczajacy i rozświetlający skórę. W pierszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy – wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco – pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych. Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.

Wskazania:
– drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie
– zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu
– przebarwienia na twarzy i dłoniach
– blizny i pozostałości po trądziku
– łojotokowe zaburzenia skóry

Przebieg zabiegu:
Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza i jest zupełnie bezbolesny. Przed peelingiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser, który jest nakładany na 20-30 minut, a następnie zmywany wodą. W pierwszej fazie zabiegu jest wykonywany żelowy peeling powierzchniowy Alfa&Beta Complex Gel, który pozostaje na skórze od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, w zależności od wrażliwości skóry. Podczas tej fazy pacjent najczęściej odczuwa pieczenie i jest to sygnał do usunięcia preparatu. Należy go zmyć wodą i dokładnie osuszyć skórę. Następnie nałożyć Yellow Peel i co 15-20 minut nakładać kolejne warstwy peelingu. Każda warstwa zmywana jest wodą. Ilość warstw ustala lekarz, jest uzależniona od wskazań do zabiegu. Bezpośrednio po peelingu może, ale nie musi pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry – są to normalne reakcje, a ich występowanie gwarantuje osiągnięcie dobrych efektów. Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu. Z reguły w 3 dniu od zabiegu zaczyna się niewielkie złuszczanie skóry, które nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo i towarzysko. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie i ochrona skóry.  Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza.

Enerpeel PA
W pilingu wykorzystuje się 50% roztwór kwasu pirogronowego. Kwas pirogronowy to alfa – ketonokwas zbliżony budową do kwasu mlekowego. W naturze występuje w jabłkach, sfermentowanych owocach, occie. W dermatologii estetycznej znalazł zastosowanie w leczeniu trądziku, cery łojotokowej i fotostarzenia dzięki działaniu sebostatycznemu (przeciwłojotokowemu), keratoplastycznemu i przeciwbakteryjnemu.

Właściwości i działanie:
– zmniejsza przyleganie pomiędzy komórkami warstwy rogowej naskórka
– bardzo dobra penetracja do mieszka włosowego i gruczołów łojowych
– działanie przeciwzaskórnikowe
– działanie sebostatyczne – hamuje ilość wydzielanego łoju (redukcja nawet do 75%)
– działanie przeciwbakteryjne
– na poziomie skóry właściwej następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny oraz glikoprotein
– wypłycenie powierzchownych zmarszczek, poprawa elastyczności, wyrównanie kolorytu skóry
– w zależności od czasu pozostawienia kwasu pirogronowego na skórze i ilości warstw, można uzyskać głębszą penetrację

Wskazania:
– Trądzik zapalny i zaskórnikowy
– Cera łojotokowa
– Przebarwienia posłoneczne, pozapalne, melasma
– Fotostarzenie

Przebieg zabiegu:
Piling wykonywany jest pod kontrolą lekarza.
Czas wykonania zabiegu – ok. 20 min.
Po odtłuszczeniu skóry nakłada się 1-2 warstwy preparatu na kilka minut.
Liczba warstw i czas aplikacji zależą od typu skóry i zamierzonej głębokości działania.
W trakcie zabiegu na skórze pojawia się rumień i niewielkie pieczenie. Objawy te ustępują w ciągu kilku minut.
Po zabiegu może wystąpić delikatne drobnopłatkowe złuszczanie.
Aby uzyskać optymalny efekt zaleca się wykonanie 4 zabiegów w odstępie 2 tyg.
W późniejszym czasie można wykonywać zabiegi podtrzymujące co 4-6 tyg.

Enerpeel MA
W pilingu wykorzystuje się 40% kwas migdałowy wzbogacony o 20% kwas mlekowy, który ma właściwości nawilżające, antybakteryjne i wybielające. Peeling migdałowy jest zabiegiem odmładzająco – regenerującym na twarz, szyję i dekolt do każdego rodzaju cery, również najbardziej delikatnej.

Właściwości i działanie:
– synergicznie – regenerująco na odmładzanie komórki,
– zwiększa nawilżenie,
– stymuluje i przywraca aktywność skóry.
– wykorzystywany w zabiegu żel sprzyja procesom metabolicznym i produkcji melaniny w komórkach oraz działa jako silny antyutleniacz zapobiegający degradacji kolagenu, redukujący powstawanie zmarszczek.

Wskazania:
– przebarwienia, zaburzenia barwnikowe,
– starzenie i fotostarzenie skóry,
– rewitalizacja skóry.

ENERPEEL-EL
Piling medyczny zawierający mieszaninę kwasu mlekowego – 15% i kwasu trójchlorooctowego (TCA) – 3,75%. Kombinacja wyżej wymienionych kwasów pozwala na uzyskanie zamierzonych rezultatów przy użyciu mniejszych stężeń, dzięki czemu po zabiegu nie występuje podrażnienie skóry. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w okolicy powiek. Ponadto kwas mlekowy redukuje biosyntezę melaniny (barwnika skóry), co powoduje jej rozjaśnienie oraz eliminuje ryzyko pozapalnych przebarwień, które mogą się pojawić po peelingu chemicznym

Wskazania:
Okolica wokół oczu (w tym powieki) i ust z objawami fotostarzenia
– utrata elastyczności,
– ścieńczenie i odwodnienie skóry,
– zmarszczki,
– przebarwienia zacienienie pod powiekami.