Zabiegi Laserem frakcyjnym CO2 – resurfacing laserowy
Laser frakcyjny CO2 emituje podczas jednego impulsu liczne mikrowiązki światła laserowego, które wypalają w skórze liczne mikrokolumienki obejmujące warstwę naskórka i skóry właściwej. Impulsy laserowe emitowane są w obrębie skóry w bliskim sąsiedztwie, tworząc siatkę. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do regeneracji. Uzyskuje się przez to lepszą, zdrową, odnowiona tkankę. Odnowa następuje w stosunkowo krótkim czasie (w ciągu kilku dni).

Wskazania do zabiegu i korzyści
Resurfacing laserowy – zabieg przy skórach wiotkich, z obecnością zmarszczek i innymi cechami starzenia wywołanego promieniowaniem UV, celem poprawy struktury i jakości skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk, elastyczności skóry wokół oczu, wokół ust, rozszerzone pory skórne, blizny potrądzikowe.

Jak wygląda zabieg?
Przygotowaniem do zabiegu jest znieczulenie.
Zazwyczaj zabieg wymaga znieczulenia kremem ok. 30-60 min przed zabiegiem.

Rezultaty zabiegu
Gojenie skóry bezpośrednio po zabiegu trwa około tygodnia. Jednakże proces regeneracji skóry trwa dłużej i dlatego ostateczne rezultaty widoczne są po ok.6 tygodniach. Można wtedy wykonać kolejną procedurę lub inne zabiegi dermatologii estetycznej.

Ilość zabiegów
W zależności od stopnia zaawansowania starzenia skóry, wieku pacjenta, głębokości zmarszczek, porów i blizn potrądzikowych liczba koniecznych zabiegów może wahać się od 1 do 5.
Już po jednym zabiegu widać poprawę stanu skóry. Efekt zabiegu w przypadku zmarszczek utrzymuje się zwykle kilka lat, a w przypadku blizn jest trwały.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i karmienie piersią,
 • terapia doustna retinoidami,
 • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze,
 • nowotwory skóry,
 • fotodermatozy,
 • przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski),
 • okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym,
 • okres do 12 tygodni od wypełnienia skóry kwasem polimlekowym,
 • skóra opalona,
 • peelingi chemiczne,
 • tendencja do tworzenia się bliznowców,

Skóra po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana terapii jest obrzęknięta, zaczerwieniona, mocno rozgrzana, czasami widać delikatne sączenie płynu tkankowego i krwi.
Zabieg poprzedzony jest wizytą lekarską w gabinecie, celem określenia wskazań, przeciwskazań oraz wyjaśnienia przebiegu zabiegu i dalszych zaleceń pozabiegowych.

Zabiegi uzupełniające
Laserowy resurfacing skóry laserem frakcyjnym CO2 można traktować jako zabieg stymulujący procesy regeneracyjne w skórze i uzupełniać go dodatkowymi zabiegami, wykonywanymi z odpowiednim odstępem czasu. Po zakończeniu cyklu zabiegów laserem frakcyjnym CO2 lub pomiędzy poszczególnymi zabiegami można zastosować rewitalizację skóry za pomocą mezoterapii igłowej celem odświeżenia i nawilżenia skóry lub zaplanować wypełnienie głębokich fałdów i bruzd kwasem hialuronowym.

Cena zabiegu zależy od powierzchni skóry poddawanej terapii.
W gabinecie STDERM przewidziane są okresowe promocje cenowe poszczególnych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej.